Najlepsze piosenki na romantyczną randkę

Najlepsze piosenki na romantyczną randkę

Niczego nie potrzeba tak bardzo, jak idealnie dobranej muzyki, aby tworzyć niezapomniane chwile pełne romantyzmu. Dobrze dobrana piosenka może pomóc w budowaniu atmosfery i podkreślić uczucia między dwojgiem zakochanych ludzi. W tym artykule przedstawiamy listę najlepszych piosenek, które sprawią, że Twój wieczór na romantycznej randce będzie jeszcze bardziej magiczny.

 1. Klasyki romantyczne
  Pierwszym zestawem piosenek, które chcemy Tobie polecić, są klasyki romantyczne. To utwory, które nigdy nie stracą swojej magii i od dawna zdobyły miejsce w sercach zakochanych par. “Unchained Melody” The Righteous Brothers, “Can’t Help Falling in Love” Elvisa Presleya czy “My Heart Will Go On” Celine Dion to tylko niektóre z piosenek, które sprawdzą się doskonale w romantycznej atmosferze randki.

 2. Utwory o nieodwzajemnionej miłości
  Czasami na romantycznej randce warto posłuchać również piosenek, które poruszają temat nieodwzajemnionej miłości. “Someone Like You” Adele, “Without You” Mariah Carey i “Back to Black” Amy Winehouse to utwory, które wnoszą do spotkania nutkę melancholii, ale jednocześnie są piękne i poruszające.

 3. Piosenki retro
  Jeśli obie strony randki są fanami muzyki retro, to warto postawić na utwory z przeszłości. “Stand by Me” Bena E. Kinga, “My Girl” The Temptations i “Can’t Take My Eyes Off You” Frankie Valli and the Four Seasons to tylko kilka z wielu piosenek, które mają swój niepowtarzalny urok i z pewnością dodadzą wiele romansu do wieczoru.

 4. Utwory klasyczne
  Wybierz piosenki z gatunku muzyki klasycznej, jeśli chcesz wprowadzić na randkę prawdziwy i szlachetny akcent. Delikatne dźwięki skrzypiec w “Salut d’Amour” Edwarda Elgara czy zmysłowe tonacje fortepianu w “Clair de Lune” Claude’a Debussy’ego przywołują romantyczną aurę i tworzą niepowtarzalny nastrój.

 5. Piosenki akustyczne
  Piosenki akustyczne są idealnym wyborem na romantyczną kolację przy świecach. Najpierw polecamy “Thinking Out Loud” Eda Sheerana. Jego wpadający w ucho refren i tekstu, które wprost mówi o uczuciach, z pewnością zrobią wrażenie. Innym dobrym wyborem jest “Better Together” Jacka Johnsona, który jest znany ze swoich relaksujących i ułożonych melodiach.

 6. Piosenki filmowe
  Jeżeli jesteś fanem kina, to z pewnością piosenki filmowe zachwycą Cię i Twoją drugą połówkę. “I Don’t Want to Miss a Thing” Aerosmith z filmu “Armageddon”, “My Heart Will Go On” Celine Dion z “Titanica” czy “A Thousand Years” Christiny Perri z “Zmierzch” to tylko niektóre z filmowych klasyków, które uzupełnią doskonałą atmosferę wieczoru.

 7. Piosenki z lat 80.
  Na koniec naszej listy, proponujemy słuchanie piosenek z lat 80. Ta dekada obfitowała w energetyczne i romantyczne przekazy, które idealnie pasują do romantycznej randki. “Every Breath You Take” The Police, “Eternal Flame” The Bangles czy “I Want to Know What Love Is” Foreigner to tylko niektóre z wielu utworów, które sprawią, że poczujesz tęsknotę za tymi czasami nawet jeśli ich nie znałeś.

Podsumowując, doborowa lista piosenek na romantyczną randkę może zdziałać cuda. Wybierz gatunek, który najbardziej Ci odpowiada i zaskocz drugą osobę swoim wyjątkowym gustem muzycznym. Przeżyjcie niezapomnianą randkę pod dźwięki pięknych melodii i stwórzcie wspomnienia, które zostaną w Waszych sercach na zawsze.

Author: glorietta.com.pl