Jak nazwać domową papugę?

Po zakupie jakiegokolwiek zwierzęcia wymyślanie nazwy, imienia jest bardzo interesującą i ekscytującą czynnością. Jednak wiadomo, że nie każdemu to sprawia przyjemność. Zwłaszcza dla osób, które nie mają w ogóle pojęcia jak nazwać zwierzę. Głównym błędem większości ludzi jaki popełniają jest przedwczesne wymyślenie imienia. W niniejszym artykule zostanie omówione to jak powinno się wybierać imiona dla papug.

Jak wybierać imię dla papugi?

Wiadomo, że nie powinno się tego robić przed zakupem papugi. A dlaczego? Może okazać się, że dane imię do tego gatunku ptaka nie pasuje i będzie problem. Najlepiej jest wybrać kilka nazw a po spotkaniu ze zwierzęciem skupić się na jednym, odpowiednim dla niego. Często zdarzają się sytuacje, w których wystarczy jedno spojrzenie. Jednak jeśli dalej nie wiesz jak nazwać swoje nowe zwierzątko warto spojrzeć między innymi na naturę ptaka, jego zachowanie oraz jakie ma przyzwyczajenia. A może wtedy imię samo wpadnie nam do głowy. Dla osób, które wybrały gadające papugi warto wspomnieć, aby imię było proste do wymówienia przez ptaka. Warto wspomnieć, iż przede wszystkim imię papugi nie powinno to być w żaden sposób podobne do imion domowników. Musi zrozumieć, że imię, które wybraliśmy jest konkretnie dla niej.
Ponadto jeśli nie wiemy jakiej płci jest nasz ptak to warto wybrać neutralne imię. Warto przy nim wymówić kilka różnych nazw. Jeśli zobaczymy zainteresowanie papugi przy którymś z nich warto to imię jej nadać. Najczęściej imiona dla papug wybiera się na podstawie cech konkretnego gatunku. Co zrobić, aby ptak reagował na swój pseudonim? Na pewno powinniśmy kilka razy dziennie zwracać się do niego właśnie tą nazwą. Tak, aby się z nią oswoił i wiedział, że to o niego chodzi. Jeśli chodzi o imiona dla samiczek to najczęstszy wybór pada na: Pretty, Ursula, Isabella, Britney, Vanessa. A jak nazwać w takim razie samca? Tutaj też jest kilka propozycji, między innymi: Batman, Arnold czy nawet Cezar.

Podsumowując to co zostało wyżej napisane imię dla papugi musi być indywidualne i bardzo dobrze się kojarzyć. No i oczywiście musi być krótkie jeśli chcemy, aby nasza papuga powtarzała swoje imię.

Author: glorietta.com.pl