Renowacja gitary krok po kroku

Renowacja gitary to czynność, którą zdecydowanie warto regularnie przeprowadzać. Dzięki tym zabiegom, znacznie wydłużymy żywotność instrumentu oraz zadbamy o to, by jego dźwięk pozostał wyjątkowy. Renowacja może dotyczyć zarówno wymiany strun i strojenia gitary, ale również poprawy jej walorów estetycznych i naprawy drobnych uszczerbków, czy zarysowań. Prostą konserwację gitary możemy przeprowadzić we własnym zakresie, o ile posiadamy niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, lub oddać gitarę do profesjonalnej pracowni lutniczej.

Renowacja gitary powinna rozpocząć się od zgromadzenia niezbędnych materiałów oraz elementów, które ewentualnie chcielibyśmy w budowie gitary wymienić. Następnie powinniśmy przygotować dedykowaną przestrzeń, ponieważ renowacja gitary to przynajmniej kilkudniowy proces. Kolejnym krokiem będzie rozłożenie gitary na czynniki pierwsze oraz zabranie się za zabiegi związane ze szlifowaniem, lakierowaniem oraz strojeniem gitary. Dla laików może to być proces bardzo trudny, a błędne jego przeprowadzenie może doprowadzić do uszkodzenia instrumentu. W związku z tym renowację gitary zdecydowanie lepiej oddać w ręce profesjonalistów.

Dlaczego wybrać pracownię lutniczą?

Pracownia lutnicza to miejsce, w którym na co dzień pracują prawdziwi profesjonaliści w zakresie konstruowania oraz konserwacji szyjkowych instrumentów szynowych. W związku z tym warto im zaufać, oddając swoją gitarę do renowacji. W ofercie lutników znajdziecie zarówno podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i serwisowe, a także bardziej złożone naprawy, czy też nawet modyfikacje konstrukcyjne gitar. Zakres usług możemy dopasować do naszych potrzeb oraz do tego, co jest konieczne w przypadku naszego sprzętu.

Jeżeli szukacie renomowanej pracowni lutniczej w stolicy to warto w wyszukiwarce online wpisać hasło serwis gitar Warszawa”. Wśród wyników wyszukiwania znajdziecie między innymi ofertę firmy https://www.luthier.com.pl/, w której pracują renomowani specjaliści. Zadbają oni o dokładne zbadanie naszych potrzeb oraz diagnozę związaną z renowacją lub naprawą gitary. Usługa od razu zostanie wyceniona, dzięki czemu będziecie mieli pewność, że chcecie jej dokonać. Prawidłowa pielęgnacja gitary to podstawa, jeżeli chcecie się nią cieszyć przez lata.

Author: glorietta.com.pl