Nauka salsy bez partnera.

Nie ma powodu, dla którego nie możesz ćwiczyć salsy bez partnera. Salsa dla singli jest możliwa. W rzeczywistości jest to jeden z najlepszych sposobów na poprawę tańca salsy. Tak, salsa jest tańcem partnerskim, ale absolutnie musisz być w stanie wytrzymać, jeśli chcesz się dobrze bawić, uwolnić umysł i być w tej chwili.

Aby udowodnić, że każdy może skorzystać z dobrej staromodnej praktyki solowej, przedstawiamy salsa dla singli:

Rozwijanie synchronizacji i świadomości muzyki.

Na podstawowym poziomie jest to Twoja umiejętność tańczenia w rytmie, dzięki czemu możesz komunikować się ze swoim partnerem i wykonywać ruchy na czas. Gdy poprawisz swoją zdolność rozpoznawania rytmów, instrumentów i struktury utworu, odkryjesz, że będziesz w stanie odzwierciedlać tę ekspresję w swoim tańcu i będziesz bardziej zabawny. Zasadniczo wyczucie czasu jest podstawowym elementem umiejętności tańczenia z partnerem, a muzykalność jest tym, co ożywia ten taniec. Jeśli zmagasz się ze znalezieniem rytmu i tańczeniem na czas, stworzyłem naprawdę pomocne źródło właśnie dla Ciebie.

Opanowanie podstawowych kroków.

To jest jak nauka chodzenia. To są podstawowe kroki do wszystkiego w salsie. Nigdy nie możesz wystarczająco ćwiczyć podstaw. Więc zacznij ćwiczyć i upewnij się, że oceniasz siebie na każdym kroku. Wykonuj podstawy salsy na czas. Czy wykonujesz podstawy we wszystkich kierunkach (przód/tył, bok do boku, przejście do przodu i do tyłu). Przełączaj się między każdym podstawowym krokiem bez wahania.

Odpowiednia praca nóg.

Praca nóg, której używasz poza podstawowymi krokami jest bardzo ważna. A ćwiczenie pracy nóg pomoże ci udoskonalić wyczucie czasu, stawianie kroków i techniki obracania. Ponieważ istnieje tylko tak wiele sposobów poruszania stopami, te same kroki, których uczysz się solo, często pojawiają się w Twojej pracy z partnerem. Oznacza to, że im więcej blasków znasz i czujesz się komfortowo, tym bardziej zaczniesz czuć się lepiej zarówno tańcząc solo, jak i z partnerem. Pracując nad blaskiem, nauczysz się także, jak wchodzić w różne rytmy poza podstawowym timingiem. Pomaga to poszerzyć twoją świadomość i zrozumienie tańca oraz ogólnie twoich umiejętności

Ruch ciała.

Tu właśnie dzieje się magia. Rzućmy okiem na kilka podstaw. (Odnosi się do 2:58 w powyższym filmie) Oto podstawa bez ruchu ciała. Oto podstawa z pewnym ruchem ciała, a teraz podstawa z poważnym ruchem ciała. Nie ma wiele więcej do powiedzenia. Ruch ciała to czynnik wow, ten sekretny sos, ten smak, który sprawia, że taniec jest tak niesamowity do oglądania. Kiedy zacząłem poprawiać ruchy mojego ciała, naprawdę zacząłem się bawić o wiele lepiej. Czułem się bardziej związany z muzyką, ponieważ mogłem się w niej wyrazić. Teraz ruch ciała jest nadal jedną z moich największych słabości, ale zdecydowanie się na nim teraz skupiam, ponieważ zdałem sobie sprawę, że nie tylko sprawia, że wyglądasz lepiej, ale też o wiele lepiej. To ona ożywia wszystko. Sprawia, że wyglądasz dobrze, czujesz się dobrze nie tylko dla siebie, ale także dla swojego partnera. To dlatego, że ruch ciała jest w rzeczywistości techniką. A kiedy poruszasz się poprawnie, prowadzisz i podążasz za nim, będziesz czuł się znacznie płynniej, bardziej połączony i imponujący.

Technika obracania.

Technika skrętu jest tym, co sprawia, że większość początkujących podąża za możliwością wykonywania płynnych i kontrolowanych skrętów. I właśnie to powstrzymuje większość prowadzących przed płynnym prowadzeniem zakrętów, ponieważ prowadzą je w niewłaściwym czasie. Wybierz swoje koleje, ponieważ jest to najszybszy sposób na poprawę zarówno jako doświadczony początkujący lider, jak i podążanie za nim. Dzięki temu Twoje tańce będą o wiele przyjemniejsze

Łączenie swoich umiejętności.

Więc będziesz chciał samodzielnie przećwiczyć wszystkie indywidualne koncepcje, o których już wspomniałem, zanim przejdziesz do nakładania warstw. Ale kiedy już masz wyczucie czasu, podstawy, kilka prostych błysków, trochę ruchu ciała i technikę skrętu, chcesz zacząć nakładać je na siebie, aby zebrać pakiet razem i sprawić, że twój taniec będzie pełniejszy.

Aby zacząć łączyć te techniki i umiejętności, zacznij od podstaw. Kiedy już opanujesz podstawy, zacznij próbować dodać ruchy ciała. Kiedy już to zrobisz, weź kilka prostych błysków, a następnie spróbuj dodać ruchy ciała do tych błysków. Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że w tym momencie nie powinieneś wykonywać skomplikowanej pracy nóg, ponieważ zbytnio to skomplikuje. Ponieważ próbujesz dodać tę warstwę ruchu ciała na wierzchu, znacznie trudniej będzie nawet wykonać najprostszy połysk.

Następnie, gdy już poczujesz się komfortowo, dodając ruchy ciała do prostych błysków, dodaj tam skręt lub dwa, a następnie sprawdź, czy możesz dodać do tego ruch ciała. Gdy twoje wykonanie się poprawi, możesz skupić się na robieniu każdej z tych rzeczy i głębiej połączyć się z muzyką. Spróbuj odtworzyć piosenkę. Podczas odtwarzania zastanów się i poczuj, jak energia piosenki zmienia się od wstępu, przez zwrotkę, aż do następnej sekcji. Jak się z tym czujesz i jak zamierzasz wyrazić te zmiany w piosence swoim ruchem? Teraz pamiętaj: nakładanie tych umiejętności na siebie to bardzo progresywny proces. W niektóre dni możesz mieć wrażenie, że jesteś o kilka kroków do przodu, a w inne dni możesz mieć wrażenie, że cofasz się o kilka kroków. Ale jeśli skupisz się na wszystkich tych pojedynczych elementach, a następnie ułożysz je jeden po drugim, będąc bardzo współczującym dla siebie i zaczniesz bardzo prosto, zobaczysz wyniki z czasem

 

Author: glorietta.com.pl