Czy obojętność działa na mężczyzn?

Wiele kobiet zastanawia się, jak zachowywać się wobec podobających się im mężczyzn. Postawić na szczerość czy może udawać neutralność? Każdy przypadek jest nieco inny, różnią się ludzie i ich postrzeganie pewnych zachowań. Jak zachowywać się, kiedy wyjątkowo podoba Ci się mężczyzna?

Czy obojętność działa na mężczyzn?

Badania dowodzą, że mężczyźni mają wrodzone predyspozycje do rywalizacji, walki i starań o kobietę. Dlatego też, jeśli zdobycie uznania w oczach kobiety, przyjdzie im za łatwo, mogą się zniechęcić. Podświadomie uznają wtedy, że skoro tak łatwo poszło, to każdy mógłby skraść serce właśnie tej kobiecie. Mężczyźni lubią trofea i mimo że brzmi to jak przedmiotowe traktowanie kobiet, lubią o nie walczyć, aby czuć satysfakcję, że w końcu osiągnęli cel, czyli wyjątkową kobietę. Dlatego też okazywanie obojętności na początku znajomości jest trafiony pomysłem. Nie chodzi o ostentacyjne lekceważenie i brak kultury, ale z pewnością nie powinnaś okazywać mężczyźnie, że wpadł Ci w oko, zanim on to zrobi.

Jak okazywać obojętność mężczyźnie?

Przede wszystkim konieczny jest tutaj kontakt. Jeśli pracujecie razem, widujecie się u wspólnych znajomych albo w konkretnych miejscach, nie okazuj mnu więcej zainteresowania niż innym ludziom. Z pewnością poczułaś, że między Wami jest chemia, pewnie też czujesz, że mężczyzna ten Cię obserwuje, ale nie rob wówczas pierwszego kroku. Jeśli wpadłaś mu w oko, to prędzej czy później odważy się porozmawiać z Tobą na osobności. Jeśli będziesz wtedy serdeczna i uśmiechnięta, ale zachowasz dystans, mężczyzna poczuje, że ma do czynienia z kobietą z klasą, o którą warto walczyć. Nie oznacza to, że propozycja randki powinna spotkać się z kategoryczną odmową – wówczas może już nigdy nie wrócić do tego tematu. Ale nie powinna się spotkać również ze zbyt entuzjastyczną zgodą. Jeśli powiesz, że chętnie się z nim umówisz, ale musisz sprawdzić w kalendarzu, kiedy znajdziesz na to chwilę, mężczyzna poczuje, że ma do czynienia z kobietą aktywną, zajętą i ciekawą.

 

Author: glorietta.com.pl