Układy taneczne do znanych piosenek na pierwszy taniec

Tradycyjny pierwszy taniec Młodej Pary rozpoczynający zabawę weselną jest dla wielu par wyjątkowym wydarzeniem w czasie uroczystości weselnej. Wiąże się z nim wiele emocji, związanych m.in. z oceną występu przez gości oraz utrwaleniem momentu tańca na trwałe w postaci nagrania. Coraz częściej narzeczeni chcą przygotować na tą okoliczność specjalny układ taneczny opracowany przez zawodowych tancerzy.

Nauka pierwszego tańca

Przygotowując się do ślubu para może skorzystać z odpowiednich kursów, podczas których profesjonalni instruktorzy nauczą choreografii do wybranej piosenki. Takie lekcje warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, by uzyskać dzięki nim jak najlepsze efekty. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnie w tym celu opracowanych materiałów on-line poświęconych nauce układu tanecznego do wybranego utworu. W zależności od umiejętności i determinacji można wybrać na pierwszy taniec dość prosty układ lub bardziej efektowny i skomplikowany. W obu przypadkach ważna jest systematyczna praca, która przynosi oczekiwane owoce. Układy taneczne do znanych piosenek wykorzystują bardzo często elementy różnych stylów tańca, np. walca czy tanga. Instruktorzy czuwają nad przebiegiem ćwiczeń oraz postępem umiejętności. Występ Młodej Pary podczas wesela zawsze budzi ekscytację i zostanie zapamiętany na długo.

Popularne układy taneczne do znanych piosenek

Przykładem często wybieranego utworu na pierwszy taniec Młodej Pary jest piosenka Wonderful World Louisa Armstronga. Inna popularna propozycja to piosenka Perfect Eda Sheerana. Układy taneczne do znanych piosenek polskich, które są bardzo często wybierane przez narzeczonych, to np. choreografa do Będziesz moją panią Marka Grechuty czy Weź nie pytaj Pawła Domagały. Często poszukiwane są również kursy, podczas których można nauczyć się tańca do znanych przebojów filmowych, takich jak np. Time of my life z kinowego hitu Dirty Dancing. Pula pomysłów jest w zasadzie nieograniczona. Warto dostosować układ do własnych upodobań, preferencji muzycznych oraz tanecznych, a także możliwości. Coraz chętniej wykorzystywane się również następujące po sobie prezentacje kilku układów do różnych znanych melodii, co pozwala na większe skontrastowanie występu i w konsekwencji uzyskanie bardzo ciekawej oprawy tanecznej. Nauka układu jest zawsze dobrą okazją dla pary do spędzenia wspólnego czasu razem, aktywności fizycznej oraz dobrej zabawy i zdobycia nowych umiejętności.

 

Author: glorietta.com.pl