Co to takiego jest peeling kawitacyjny? Co sprawia, że tyle osób poleca go z uśmiechem na ustach? Czy jest to metoda oczyszczania zalecana dla każdego rodzaju cery? Takie pytania mogą pojawić się w głowach osób, które do tej pory niewiele miały wspólnego z zabiegami kosmetycznymi. Jeżeli do nich należysz, to przeczytaj ten tekst do końca, a większość wątpliwości co do przeznaczenia zabiegu oraz efektów, jakie można dzięki niemu osiągnąć, po prostu zniknie.
Peeling kawitacyjny co to?
Nie da się ukryć, iż przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych peeling kawitacyjny cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientek w różnym wieku. Coraz więcej osób decyduje się także na to, aby zabieg ten przeprowadzać samemu. W czym tkwi jego tajemnica i czy faktycznie jest tak skuteczny? W pierwszej kolejności zacząć trzeba od wyjaśnienia, iż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, nie ma więc czego się bać. Ultradźwięki w połączeniu z nawilżoną skórą pomagają pozbyć się martwego naskórka, który zalegając na cerze, może wywoływać przebarwienia oraz prowadzić do procesów zapalnych, w wyniku których na twarzy pojawiają się wypryski.
Peeling kawitacyjny – u kosmetyczki czy w domu?
To dyskusja, która nie ma jednoznacznego rozstrzygnięcia. Osoby, które nie potrafią sprawnie posługiwać się sprzętem kosmetycznym, raczej zdecydują się na przeprowadzenie zabiegu u kosmetyczki. Jednak dostęp do urządzeń staje się coraz bardziej powszechny, przez co kawitacja w domu nie jest już tak wielkim wyzwaniem jak jeszcze kilka lat temu. Warto jednak dowiedzieć się jak postępować, by zabieg przyniósł optymalne efekty. Istotne jest użycie właściwych kosmetyków zarówno przed zabiegiem jak i po nim. Nie bez znaczenia pozostaje maseczka po peelingu. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Pamiętać trzeba także o tym, iż widoczne zmiany na twarzy można zaobserwować tylko w przypadku regularnego stosowania wybranych zabiegów kosmetycznych, jednorazowe działanie może nie być widoczne gołym okiem.
Najnowsze komentarze